İkitelli Cemevi, Divriği’deki ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi gönderiyor

22 Kasım 2018

İkitelli Cemevi, Divriği’deki ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi gönderiyor

İstanbul’da bulunan İkitelli Cemevi Gençlik Kolları son üç yıldır eğitime destek projeleri kapsamında doğuda bulunan köy okullarına kırtasiye malzemesi göndererek çocukların yüzünü güldürüyor. Köy okulları yardım projelerinin devamında Sivas Divriği köy okullarında ihtiyaç sahibi çocuklar için kolları sıvayan İkitelli Cemevi Gençliği tarafından 200 öğrenciye ‘üşüyen elleri ısıtıyoruz’ projesi kapsamında bot, spor ayakkabı, çorap ve kırtasiye malzemesi gönderiliyor. 70’e yakın Alevi genç bir aylık çalışmayla 200 öğrencinin yüzünü güldürdü.

Daha önce de Ağrı, Amasya, Dersim, Malatya, Tokat ve Sivas olmak üzere toplam 1100 çocuğa ulaşan İkitelli Cemevi Gençliği, önümüzdeki zamanlarda ise farklı projeler üreterek eğitime destek verecek.  İkitelli Cemevi tarafından son 3 yıldır sürdürülen kampanyadan bu yıl 200 öğrenci yararlanacak.

“GELECEĞE BİRLİKTE UMUT OLACAĞIZ”

İkitelli Cemevi Gençlik Kolları Başkanı Sinan Uysal, “Faydalı ve örnek bir projeyi uyguluyor olmanın sevinci içerisindeyiz. Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında İkitelli Cemevi Gençlik Kolları ve Cemevi Başkanımız Bekir Güler Yönetimimizle birlikte yola çıktık. Tokat Yazıcık Orta Okulu’na, Turhal Yetimhanesi’ne Amasya Uygür Orta Okulu’na Malatya Arguvan ve Dersim Hozat’ta kırtasiye ve giysi yardımında bulunduk. Çocuklar gibi şenlendik.

Geleceğimiz olan kardeşlerimize ne yapsak azdır. Ülkemizin geleceği olan bu miniklerin yüzünü güldürmek, onların ihtiyaçlarını karşılamak en başta gelen vazifelerimizdendir. İnşallah daha çok kardeşimizin yüzünü güldüreceğiz, geleceğe sağlam ve emin adımlarla ilerlerken yalnız olmadıklarını her daim hissettireceğiz. Bu bir son değil bu bir başlangıç geleceğe birlikte umut olacağız yada hep birlikte karanlığa teslim olacağız” paylaşımında bulundu. PİRHA – İSTANBUL

Bizi Takip Edin

Tüm Duyurular
Tüm Etkinlikler

Etkinlik Takvimi